Aktualności

prezerwatywyPrezerwatywy to jedne z najpopularniejszych form antykoncepcji. Są one łatwo dostępne i bardzo skuteczne. Jeszcze kilkanaście lat temu dostępne były wyłącznie proste warianty, jednak obecnie na rynku dostępne są warianty dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji pary. Jakie są rodzaje prezerwatyw? Jak wybrać prezerwatywę idealną prezerwatywę dla siebie?

Historia prezerwatyw

Przez wiele lat prezerwatywy tworzone były w jednolitej formie. Co ciekawe, ta metoda antykoncepcji zdaniem badaczy stosowana była przed naszą erą. Wskazują na to malunki na ścianach we francuskiej jaskini, na których to przedstawiony jest wizerunek kobiety i mężczyzny z osłoniętym penisem. Przez wiele lat prezerwatywy wykonywane były z materiałów, które obecnie nie mają nic wspólnego z produktami tego typu. Do 1920 roku wykonane były one z gumy. W 1919 roku powstał pierwszy substytut lateksu, co umożliwiło nie tylko zapobiegnięcie ciąży, ale także uzyskanie większej satysfakcji seksualnej mężczyzny. Obecnie do produkcji prezerwatyw wykorzystywana jest także żywica i polizopropen, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób uczulonych na lateks. 

Rodzaje prezerwatyw

Na rynku dostępne są różne warianty prezerwatyw, które różnią się od siebie materiałem wykonania, wielkością, a także dodatkowymi wypustkami, czy walorami smakowymi i zapachowymi. 

Prezerwatywy wykonane z lateksu

To najpopularniejszy rodzaj prezerwatyw na rynku. Są nie tylko rozciągliwe, ale także nieprzepuszczalne. Niestety wielu mężczyzn przyznaje, że grubość lateksu nie pozwala na odczuwanie maksymalnych doznań. Spora grupa mężczyzn jest także uczulona na surowiec tego typu.

Prezerwatywy nielateksowe

Mężczyźni, którzy są uczuleni na lateks, nie muszą rezygnować z tego rodzaju antykoncepcji. Na rynku dostępne są warianty wykonane z żywicy AT-10, a także polizopropenu. Są niezwykle cienkie i do złudzenia przypominają w dotyku ludzką skórę. Sama prezerwatywa jest prawie całkowicie niewyczuwalna. Dostępne są także warianty nawilżane dodatkowo. 

Prezerwatywy nawilżające

Ten typ prezerwatyw dedykowany jest dla osób pragnących uzyskać lepsze nawilżenie. Ten typ prezerwatyw pokryty jest lubrykantem od wewnątrz i w środku, co potęguje doznania i sprawia, że seks staje się bardziej przyjemny.

Prezerwatywy z wypustkami 

Prążkowana powierzchnia umożliwia czerpanie większych doznań z seksu, a także sprzyja osiągnięciu orgazmu przez kobietę. Wiele form w ofercie ma specjalne kondomy, które oprócz wypustek mają także miejsca stymulujące łechtaczkę podczas ruchów frakcyjnych. 

Prezerwatywy smakowe i zapachowe

To propozycja dla fanów seksu oralnego. Owocowy smak sprzyja tej formie aktywności seksualnej i potęguje doznania partnerów podczas stymulacji penisa.

Prezerwatywy opóźniające wytrysk

Benzokaina to substancja, która zawarta jest w prezerwatywach tego typu. To doskonała propozycja dla mężczyzn, którzy przeżywają szybkie orgazmy i chcieliby wydłużyć stosunek.

Bezpieczeństwo prezerwatyw

Żadna metoda antykoncepcji nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa przed zajściem w ciążę, jednak prezerwatywy uważane są za stosunkowo skuteczną metodę zapobiegania ciąży pod warunkiem, że jest ona prawidłowo założona. Wskaźnik Pearla wskazuje, iż skuteczność prezerwatywy mieści się w przedziale 2-7. To bardzo dużo. Producenci kondomów deklarują jednak, iż bezpieczeństwo stosowania tej metody antykoncepcji to około 98% pod warunkiem prawidłowego jej umieszczenia i użytkowania. 

Jak wybrać prezerwatywę dla siebie

Dobór prezerwatywy to kwestia indywidualna. Mnogość dostępnych wariantów pozwala jednak na wybór optymalnego rozwiązania, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć