Aktualności

Używanie wibratorów i innych zabawek erotycznych jest na porządku dziennym, co sprawia, że coraz więcej osób sięga po nie dla przyjemności. Gadżety erotyczne stały się w ostatnim czasie bardzo modne, wiele kobiet, jak i par, staje przed wyborem: dildo czy wibrator? Wibratory i dildo bardzo często są mylone, a tym czasem są zupełnie dwoma innymi gadżetami erotycznymi, które co prawda służą do osiągnięcia tego samego celu, jednak działają w nieco inny sposób. Dildo a wibrator, jaka jest różnica? Co lepsze dildo czy wibrator?

Czym się różni wibrator od dildo?

Zanim wybierze się idealny gadżet erotyczny dla siebie, to najpierw warto pochylić się nad tym, jaka jest różnica między dildo a wibratorem. Jak sama nazwa wskazuje, wibrator to gadżet, który posiada dodatkową funkcję w postaci wibracji, czy też pulsacji- wszystko zależne od tego, jaki model wybierzesz. Służy on więc do stymulowania wielu stref erogennych. Wibratory często służą do tego samego, co masażery erotyczne i dają przyjemność poprzez pieszczenie łechtaczki, anusa, ale także dogłębne pieszczenie pochwy. Dildo jest zaś sztucznym penisem, gadżetem, który wymaga wprawienia w ruch i przeznaczony jest do penetracji. Jest to zabawka erotyczna, która może być używana w trakcie stosunku seksualnego z partnerem lub do masturbacji. W tym przypadku, to Ty jako użytkownik ustalasz pożądaną intensywność, ponieważ gadżet ten nie posiada zdolności do wibracji.

Komu sprawdzi się wibrator a komu dildo?

Wibrator czy dildo? To pytanie zadaje sobie wiele Pań przed zakupem idealnej zabawki dla siebie. Wibratory są chętnie kupowane przez kobiety, co jest zasługą bodźców, jakie zapewniają za sprawą wibracji, a także możliwości kontrolowania ich częstotliwości. Wibrator jest świetnym wyborem dla osób, które chcą stymulować swoje strefy erogenne bez wykonywania ruchów- w przypadku wibratora jest to po prostu zbędne. Wystarczy przyłożyć wibrator do konkretnego miejsca i ustawić pożądany stopień wibracji. Wibratory mają wiele zalet, a jedną z nich jest fakt, iż mogą służyć do pieszczenia kilku wrażliwych miejsc, jak np. pochwy, punktu G, sutków, czy odbytu. Wibratory to także gadżety dla kobiet, które pragną pieścić swoje łechtaczki. Jeśli chodzi o wybór, to jest on ogromny, gdyż wibratory dostępne są w różnych kształtach, rodzajach, modelach, a najnowocześniejsze z nich mogą być sterowane aplikacją w smartfonie. Dilda, czyli sztuczne penisy przypadną do gustu Paniom pragnącym doznań, które podobne są do tych podczas klasycznego seksu. Zabawa z dildo jest w pełni dyskretna, gdyż gadżet ten nie wydaje odgłosów. Dildo nie wymaga ładowania i w żaden sposób nie może się zepsuć- będzie więc niezawodnie działać w każdej sytuacji. Najczęściej wykonane jest ono z silikonu medycznego i szkła- zwłaszcza ten drugi materiał cieszy się dużą popularnością ze względu na możliwość zabawy z temperaturą. Niektóre modele tego gadżetu posiadają specjalną przyssawkę, która daje możliwość zamocowania dildo do dowolnej, płaskiej powierzchni w sposób pionowy lub poziomy, co znacznie wpływa na komfort użytkowania. Dildo to gadżet, który może być śmiało używany pod prysznicem lub podczas kąpieli. Sztuczne penisy nie tylko są świetnymi zabawkami urozmaicającymi masturbację, ponieważ można ich używać także do seksu i zabaw w parze. Jak używać dildo? Należy je wsunąć do odpowiednio nawilżonej pochwy lub odbytu- jedyne co Cię ogranicza, to Twoja własna wyobraźnia. Wibrator vs dildo- co lepsze? Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Co lepsze dildo czy wibrator? 

Dildo i wibrator to gadżety, które z pewnością sprawią każdej osobie wiele przyjemności. Dildo i wibrator: co lepsze? Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, który z tych gadżetów erotycznych będzie lepszym wyborem, dlatego że ostateczna decyzja zależna jest od indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli na ten moment nie jesteś pewna, jakich doznań oczekujesz, to najlepszym wyjściem jest eksperymentowanie i korzystanie z dobrodziejstw, jakie wynikają z opcji obu tych zabawek i zdecydować, która dostarcza Ci mocnych wrażeń i niesamowitej przyjemności.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć